Ir directamente a la información del producto
1 de 1

Yerba Mate Unión 1 kg (2,2 lbs)

Yerba Mate Unión 1 kg (2,2 lbs)

Precio habitual $12.50 USD
Precio habitual $14.18 USD Precio de oferta $12.50 USD
Oferta Agotado
Los gastos de envío se calculan en la pantalla de pago.

Descubra la mejor relación precio-calidad en yerba mate tradicional con Yerba Mate Unión 1 kg (2,2 lbs). Elaborada con tallos y de sabor suave, proporciona un sabor suave y rico que le dejará una sensación de frescura y energía. Disfrute del equilibrio perfecto entre sabor y precio con Yerba Mate Unión.

Ver todos los detalles

Customer Reviews

Based on 47 reviews
81%
(38)
15%
(7)
2%
(1)
2%
(1)
0%
(0)
R
Ryan W.W.
Great Mate at a great price!

This is a good everyday mate. It is nice and strong, long lasting and even tastes good when it has gone lavado, or washed out, with a flavor that I perceive as minty in the end. I thoroughly enjoy this brand and would definitely recommend it.

A
A.C.C.
Union Yerba Mate

To my taste, this brand from Las Marías is a great choice of yerba mate for its pleasant mild ("suave") bitterness that endures a full round of mate. Moreover, it is rather inexpensive, at least at Goyerbamate.

C
Cristina B.
excelent yerba!!!!!

the yerba mate is as always great product!! i will buy it again!! thanks Rick!!

L
Lydia S.
Nicely Rounded & Nutty Flavors

This is my personal favorite so far! The flavor is nutty and well rounded. This is a mate for any time of day.

M
Marina M.
Great Mate

This is a great, mellow mate.